„LATO, LATO JUŻ! WAKACJE TUŻ, TUŻ…”

W piątek 14.06. 2019 r. wszystkie nasze przedszkolaki wspólnie powitały lato i zakończyły rok szkolny. Dzieci z gr. V niepowtarzalnymi układami choreograficznymi zachęcały lato, aby królowało nam w wakacyjny czas. Po tym wspaniałym powitaniu ulubionej przez wielu pory roku dzieci z poszczególnych grup wyruszyły w wakacyjną podróż czerwonym autobusem i „zwiedzały” najbardziej atrakcyjne turystycznie zakątki naszego pięknego kraju. I tak wraz z grupami I i II zwiedziliśmy Morze Bałtyckie, grupa III zabrała nas na Mazury, z grupą IV przenieśliśmy się w polskie góry, żeby zakończyć podróż wraz z grupą V w naszej cudownej stolicy – Warszawie. W końcu nadszedł czas pożegnania naszych „starszaków”. Dzieci z grupy III zadedykowały swoim starszym kolegom i koleżankom piosenkę i wiersz. Niejedna łezka zakręciła się też w oku, kiedy dzieci odchodzące do szkoły wyśpiewały swój „Ostatni raz”. Cała uroczystość zakończyła niespodzianka przygotowana dla dzieci przez cały personel przedszkola – układ taneczny w wykonaniu pań rozbawił wszystkie dzieci. Nagrody i dyplomy, które dzieci otrzymały na koniec w swoich grupach będą pamiątką wspólnie spędzonych chwil.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO ZOO

W dniu 12.06.2019r. wszystkie dzieci w przedszkolu wyjechały na wycieczkę do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego. Pomimo, że dzień był upalny w lasku Wolskim, gdzie mieści się ogród, było dużo cienia i wiał lekki wiaterek. Dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta z różnych stron świata, zaczynając od oglądania ptaków tj. papugi, bażanty, pawie, pelikany… Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wysokie żyrafy, wesoła uchatka, skaczące małpki i wielkie słonie. Również zwierzęta w Mini – ZOO sprawiły dzieciom wiele radości: żółwie, króliki, świnki morskie, kozy, osiołki i owce. Wycieczka do ZOO była atrakcyjną lekcją przyrody, dzieci dzieliły się wrażeniami i zadowolone wróciły do przedszkola.

Czytaj więcej...

MAŁY MUNDIAL

Dnia 7. 06 w Mieście Solnym w Wieliczce odbył się jak co roku gminny turniej piłki nożnej „Mały Mundial”. Zgłosiło się bardzo dużo przedszkoli z Gminy Wieliczka między innymi my Przedszkole Samorządowe nr 2. Ma początku został odśpiewany hymn turnieju „Piłka nożna to jest gra”, następnie rozpoczęły się rozgrywki pomiędzy przedszkolami na dwóch boiskach. W przerwach prezentowane były występy cheerleaderek. Pierwszy mecz rozgrywaliśmy z Przedszkolem nr 1 z wynikiem 1:1 Drugi mecz z Przedszkolem nr 3 z wynikiem 3:0 Kolejny mecz z Przedszkolem z Mietniowa 0:2 Mecz decydujący z Przedszkolem z Pawlikowic 4:0 W wyniku czego zdobyliśmy III miejsce. Natomiast dziewczynki dostały wyróżnienie. Na koniec odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Czytaj więcej...

Wszystkie galerie

Copyright © 2011 - 2019 Przedszkole Samorządowe nr 2 w Wieliczce  |  Designed by Wankom